2013 m. birželio 27 d., ketvirtadienis

Duonos lazdelės "Grissini"Šių metų vasario mėnesį lankėmės Ispanijoje, Barselonoje. Nors vietiniai turbūt patikslintų - Katalonijoje. Jei trumpai, tai įspūdingas miestas. Pilnas visko - nuo moderno iki senove dvelkiančių kvartalų, nuo prabangos iki skurdo, nuo gyvenimo dienos metu iki nakties linksmybių. Jūra, kalneliai, takai takeliai.. Gyvenimas ten verda šimtu procentu. Bet apie tai gal kitą kartą. Būtent būdama Barselonoje sužinojau apie "Grissini" duonos lazdeles. Juokingiausia, kad apie tai išgirdau ne iš ispanų, o iš italo, kuris keliavo su mumis. Šias lazdeles pagriebėme vietinėje parduotuvėlėje, kartu su žymiuoju Serrano kumpiu ir marinuotomis paprikomis. Tai tapo vakaro "fast foodas", skubus vakaro užkandis kitaip. Nuo tada jos man ir įstrigo širdin.
Kas yra duona visi žinom. "Grissini" taip pat duona, tik lazdelėmis. Čia ir slypi smagumas! 

Receptą šį kart nužiūrėjau Lietuvos įmonės "Malsena" internetiniame puslapyje. Ir galiu drąsiai teigti, kad lazdelės gavosi skanios, ne tokios dailios formos kaip pirktinės, bet oh well.. ne tobulų formų čia ieškome. Hehe!

Duonos lazdelės "Grissini"

250 g. pieno
13 g. šviežių mielių
80 g. sviesto
30 g. tarkuoto "Permesan"sūrio (šį kart naudojau Grana Padano sūrį)
475 g. kvietinių miltų (550D)
12 g. druskos


Gaminimo eiga
Miltus, druską ir sūrį sumaišyti inde, kuriame minkysite tešlą. Atskirame inde iki 40 laispnių pašildyti pieną, jame ištirpinti sviestą ir tuomet sudėti mieles, gerai išmaišyti ir viską supilti į miltų, druskos ir sūrio mišinį. Tešlą minkyti kraštus užsukant į vidų, kol ji taps minkšta ir nebelips prie indo bei rankų. Paruoštą tešlos masę kildinti  apie 20 minučių. Tuomet dar kart ją perlankstyti ir vėl palikti 20 minučių pakilti. 
Recepte nurodoma tešlą kočioti ir pjaustyti į juosteles, tuomet jas apvalinti. Aš dariau man paprastesniu būdu - tiesiog ėmiau po nediduką gabaliuką tešlos ir iškart ją kočiojau rankomis ant stalo (panašiai kaip darome kūčiukus). Juosteles dariau maždaug pieštuko storumo. Paruoštas lazdeles sudėti į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepti 200 laipsių temperatūroje įkaitintoje orkaitėje. Lazdelės kepa apie 10 - 12 minučių, kol gražiai apskrunda. Pirmą kart kepant patariu prižvelgti, jog nepridegtų. Iškeptas lazdeles geriausia atvėsinti padėjus ant grotelių. 
Recepte rašoma, kad gaunasi apie 500 g. lazdelių. Pati nesvėriau, bet išeiga išties nemaža.


 Jei neturite namie kurio nors iš minėtų sūrių, manau drąsiai galite vietoj jo berti patinkančius prieskonius. Kuo daugiau, tuo gurmaniškesnės taps jūsų lazdelės.


Taigi kur slypi jau mano minėtas smagumas šiose lazdelėse. Jos nesunkiai gaminamos, tinka tiek kaip užkandis žiūrint filmą, tiek prie įvairiausių padažų (pradedant meksikietiškais ir baigiant grūdėtos varškės padažu su marinuotais agurkėliais ir krapais), sriubų, apvyniotos kumpiu, pamirkytos lyditame sūrelyje ir visur kitur, kur gali būti naudojama paprasta duona. Ypač smagiai valgosi iškylose gamtoje! 


Lazdelės atsirado dar XVII a. šiaurės Italijoje. Europoje labiausiai "vartojamos" ispanų, italų bei graikų. 

 

Skanaus!

Šaltinis - Malsena

4 komentarai:

 1. Teks gamint, draugas tokias vieną po kitos naikina :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. būtent, panaši liga kaip su kokiom saulėgrąžom, paragavai ir nebegali sustoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. na man nelabai patiko, bet cia skonio reikalas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. žinot, atradau geresnį receptą už šį! kada tai pasidalinsiu :)

  AtsakytiPanaikinti