2013 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis

Višta kepta ant alaus butelio / Obuolių, slyvų ir riešutų gallete


Kažkaip sekmadieniai visad baigiasi labai vėlai, o pirmadieniai tampa apsimiegoję. Ir niekaip kitaip. Užsivėlinimų priežastys nebūna svarbios, bet pakankamai malonios. Visokie pasitvarkymai, nusidavimai virtuvėje, skaitymai, žiūrėjimai ir klausymai. Šiandien prie visų tų nusidavimų prisidėjo pietų ruošimas. Dienos meniu - višta kepta ant alaus butelio su daržovėmis bei jau pamėgta obuolių, slyvų ir lazdynų riešutų gallete.

Apie šį vištos kepimo būdą buvau girdėjus ne kartą, girdėjo ir tėtis, tik pabandyt nebuvo tekę. Todėl truputi pasidomėjom ir ji garavo ant mūsų pietų stalo. Taigi, jūsų dėmesiui..
Višta ant alaus butelio

1 cielos vištos
alyvuogių aliejaus
3 - 4 česnako skiltelių
1 didesnio svogūno
čiobrelių
juodųjų pipirų
druskos
1 alaus butelio/skardinės (naudojau Guinness alų butelyje)


Gaminimo eiga
Iš alyvuogių aliejaus, česnako, svogūno, čiobrelių, juodųjų pipirų ir druskos pasidarome marinatą. Juo gerai ištriname (tiek iš vidaus, tiek iš išorės) visą vištą, dedame į indą, uždengiame ir laikome šaldytuve (laikiau apie 3 - 4 val.). Galima užmarinuoti ir iš vakaro, tik tuomet į marinatą nereiktų dėti durskos. Ja vištą ištrinti likus kelioms valandos iki kepimo.
Nuo alaus butelio nuvalyti visas etiketes (pasinaudojus šiltu vandeniu). Truputi alaus nupilti ir įpilti vandens. Ant butelio pasodinti vištą, kad kojytės siektų skardą. Viršų užrišame, nepaliekame atviro. Nuo vištienos patariu nuimti likusius česnako ir svogūno gabaliukus, kad kepant nedegtų. Prieš kepant dar visą višta apšlaksčiau citrinos sultimis. 

Orkaitėje keptos daržovės

Marinatui:
2 v. š. medaus
1 v. š. garstyčių
1 v. š. Vorčesterio padažo
1 a. š. Balzamiko acto
2 - 3 ckiltelės česnako
50 g alyvuogių aliejaus
rozmarinai
raudonėliai
juodieji pipirai
druska

Daržovės:
bulvės
morkos
cukinija
paprika
svogūnai
nenuluptos česnako skiltelės

Gaminimo eiga
Iš visų ingredientų pasigaminame marinatą. Prieskonius dėti pagal save ir ragauti. Vietoj alyvuogių aliejaus ir česnako skiltelių naudojau česnakinį aliejų.
Nuplautas, nuluptas, ir supjaustytas daržoves dedame į skardą šalia vištos ir apšlakstome marinatu. Bulves dar atskirai pabarsčiau druska ir pipirais. Nes buvo šviežios ir gana saldokos.

Viską kepame 220 laipsnių įkaitintoje orkaitėje pusvalandį, tuomet sumažiname temperatūrą iki 160 ir dar kepame 40 - 50 minučių. Jei višta didesnė, jai gali prireikti daugiau laiko. Tuomet daržoves išimkite, o vištą pašaukite kepti toliau. Visą laiką prižiūrėkite, kad nedegtų. Daržoves karts nuo karto pamaišykite.


Obuolių, slyvų ir lazdyno riešutų gallete

Tešlos receptas čia

Įdarui:
1 didelis arba 2 mažesni obuoliai
5 - 6 mėlynos slyvos
sauja lazdyno riešutų
cukraus

Gaminimo eiga
Pasiruošus tešlą, ant jos dedame kelis šaukštus cukraus ir tolygiai paskirstome. Dedame griežinėliais supjaustytą obuolį ir slyvas taip, kaip tik jums patinka. Ant viršaus užbarstome smulkintus lazdyno riešutus ir vėl gausiai pabarstome cukrumi (ypač jei slyvos ir obuolys rūgštesni). Užlenkiame tešlos kraštus ir dedame kepti į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 30 - 40 minučių. Leidžiame gerai atvėsti.


Skanaus!

Šaltiniai - pietustalas; giedriaus receptas 

1 komentaras: