2014 m. vasario 27 d., ketvirtadienis

3 žaliųjų kokteilių idėjos

Žalieji kokteliai šiomis dienomis itin populiarūs. Informacijos internete apie juos galima rasti išties labai daug. O ir receptų kiek, dabar net ir lietuviškuose bloguose. Pati geriu jau senokai, bet ne dėl kokio tai stebuklingo poveikio, o todėl, kad man smagiau gerti kokteilį, nei krimsti vaisius ar daržoves vieną po kitos. O ir pavasaris už durų, vitaminų atsargų papildymo metas!

Ir štai visai nesenai pastebėjau, kad atsirado begalės straipsnių šia tema. Todėl nusprendžiau pasidomėti ir pati, kuo jie čia tokie stebuklingi ir kuo skiriasi nuo mano namie gaminamų. Pirmiausia sužinojau kelis naujus jų pavadinimus - glotnutis, žaliasis kokteilis ir pan. Antra - niekuomet į šiuos kokteilius nedėdavau jokių daržovių ar kitų žalumynų. Tai buvo atradimas ir tikrai ne prastas. Dabar jau ir MB įprato  ir geria labai noriai. Ypač po sporto, kai nebesinori prisikrimsti ko nors sunkaus.
Todėl be tos pačios pasikartojančios informacijos dalinimosi, kuo šie glotnučiai naudingi mums ir ką su kuo derinti, dedu mūsų namie jau nusistovėjusius ir pamėgtus kelis paprastus kokteilių receptus. Kiti kol kas miksuojami ir vis bandoma kažkas naujo. Proporcijos apytikslės, tiesiog visų ingridientų kiekius galima koreguoti pagal savo skonį. Tai tik idėjos jūsų fantazijai!  Iš nurodytų porcijų išeina dvi nemažos stiklinės. Jei norisi skystesnio, koreguokite vandens ar kokosų pieno kiekį.Saldžiarūgštis

2 didelių bananų
2 kivių
didelė sauja kokių nors salotų (sultenių, iceberg ir t.t.)
kokosų pieno
pusė stiklinės vandens

Vėsus uogų

250 ml šaldytų uogų (naudoju mišinį)
2 bananų
didelė sauja špinatų
stiklinė vandens

Gaivusis

1/2 greipfrukto sulčių
2 bananų
1 kivio (dedu ne visada)
didelė sauja salotų
kokosų pieno
vandens (jei norisi skystesnio)

Miksuojam ir lėtai skanaujam!

2 komentarai: