2013 m. lapkričio 10 d., sekmadienis

Daržovių cous cous su rūkyta šonine


Po nuodėmingai kaloringo šeštadienio vakaro organizmas reikalauja atokvėpio ir truputėlio poilsio. Todėl lietingam sekmadieniui puikiai tinka lengvas daržovių cous cous (kuskusas). Šis receptas labai dažnas mūsų virtuvėje, kai nesinori nieko sunkaus ir per daug mėsiško. Gaminame, tiesiame kojas ant sofos ir mėgaujamės!


Daržovių cous cous su rūkyta šonine (2 asmenims)

250 g cous cous kruopų
250 ml vandens
1 nedidelis baklažanas
1 nedidelė cukinija
200 g mažų pomidoriukų
125 g. rūkytos šoninės
alyvuogių aliejaus
sviesto
druskos
pipirų

Gaminimo eiga
Pirmiausia galima pasiruošti daržoves. Baklažaną geriausia supjaustyti likus valandai iki cous cous ruošimo. Pjaustome nedideliais kubeliais, gausiai pabarstome druska, sudedame į "kiaurą" indą, paslėgiame kuo nors ir paliekame, kad nubėgtų skystis. Cukiniją, pomidoriukus ir šoninę taip pat supjaustome nedideliais gabaliukais. Kai viskas paruošta, galime gaminti toliau. Į įkaitintą keptuvę pilame šiek tiek alyvuogių aliejaus, gerai apkepiname cukinijas. Tuomet vandeniu perplauname baklažanus ir taip pat dedame į keptuvę, kad apkeptų. Daržoves pagardiname prieskoniais. Viską beriame į indą ir toje pačioje keptuvėje apkepiname smulkiai pjaustytą šoninę. Pomidorų kepinti nereikia.
Ruošiame cous cous kruopas: vandenį, šaukštą aliejaus ir truputi durskos užviriname, nukeliame nuo orkaitės, supilame kruopas, leidžiame dvi minutes pabirnkti. Sumažinamę ugnį, įdedame truputi sviesto, dedame puodą atgal ant viryklės ir dar apie 3 minutes visą laiką maišydami šakute gariname. Kruopos turėtų būti nesulipusios gabalėliais, todėl gerai išmaišykite šakute. Į bendrą indą dedame kruopas, kepintas daržoves, šoninę ir pomidoriukus. Gerai išmaišome ir patiekiame.


Skanaus!

1 komentaras: