2014 m. sausio 1 d., trečiadienis

"Riešutėlis"

Dar prieš visas šventes krimsdama riešutus ir skaitydama knygą prisiminiau vieną dažnai tetos gamintą a le pyragą, kurį visi vadino "Riešutėliu". Dar tą pačią dieną susižinojau receptą ir buvau pasiryžus jį tučtuojau išbandyti. Bėda buvo ta, kad teta nežinojo tikslių proporcijų, kaip ir daugelis visada gamina "iš akies". Taigi teko kiek paimprovizuoti ir receptą gaminti be tikslesnių nurodymų. Kita bėda - dėl nenumatytų priežasčių gamybą teko atidėti keletai dienų, todėl ponas "Riešutėlis" pasaulį išvydo tik prieš pat Naujuosius metus. 
Kitą kartą, manau, darysiu kietesnę tešlą, kad gautusi šiek tiek daugiau trupinių. Nes pagal nurodytas proporcijas pyragas gavosi gana minkštutis. Nors mb sakė, kad jam buvo pats tas ir nenorėtų kietesnio. Desertas saldus ir sotus, skonis - kepintų riešutų ir karamelės. LABAI rekomenduoju saldumynų ar riešutų mėgėjams. Gaminsiu dar daug kartų, nes ir nedidelis gabalėlis šio deserto prie kavos rytą paverčia išties puikiu! 


"Riešutėlis"
100 g sviesto
100 g grietinės
300 g miltų
1 indelis kondensuoto pieno
250 g žemės arba lazdyno riešutų

Gaminimo eiga:
Pirmiausia iš sviesto, grietinės ir miltų pasiruošiame kietoką tešlą. Padaliname į keturias dalis ir dedame į kamerą porai valandų. Kai tešla gerai atšąla, kiekvieną gabaliuką sutarkuojame burokine tarka. Trupinius kepame 180 laispnių įkaitintoje orkaitėje kol gražiai paruduos. Geriausia kepti per keturis kartus, kiek yra tešlos gabaliukų. Riešutus pakepiname orkaitėje kol paruduos. Jiems atvėsus nuimame odeles ir susmulkiname. Kondensuoto pieno indelį statome į puodelį su vandeniu ir verdame apie 1 valandą 15 minučių. 
Iškeptus trupinius sumaišome su  smulkintais riešutais ir virtu kondensuotu pienu. Masę dedame į maistine plėvele ar kepimo popieriumi išklotą skardą ir paliekame šaldytuve per naktį. 


Skanaus!

2 komentarai: